Participating artists, students and staff

Yuanye Team Team Sustainable

Planning captain

Chen Peiling

Zheng Yimin

Zhang Jiali

He Yingjia

Zeng Zhaoxi

Wang Miaoyun

Leader of Yuanye Team

Chen Ziling

Chen Qianheng

Huo Weiji

Feng Yaohui

Artist-educators

Zhan Zhihao

Xu Junjie (TOKI NASHIKI)

Li Yingyi (TOKI NASHIKI)

He Yuanliang

Guan Langxi

Xian Langer

Yang Xiaotang

Weng Zhiwei 

sec-1.jpg
sec-2.jpg
sec-3.jpg

Participating students (primary school group)

Chen Xiaoqi  (Kowloon Tong Government Primary School)

Chen Lang  (St. Joseph Primary School)

Chen Chenglue (Jiwan Primary School, The Church of Christ in China)

Chen Yifei (Ji Wah Primary School (Kowloon Tong), The Church of Christ in China)

Zhang Kaili (Po Leung Ju Hong Kong Taoist Federation Yuanxuan Primary School)

Zhang Yinglan (Affiliated Primary School of St. Stephen's College)

Zhou Kaiqing (Hong Kong Canossian School)

Zhou Zhengxi (Shaukeiwan Chongzhen School)

He Pakkui (Methodology Merrill Lynch Primary School)

Lin Yantong (Hong Kong Chinese Christian Christian Association Zhendao College (Primary School))

Gao Xinling (Cihang School)

Lin Junnuo (Yinghua Primary School)

Li Xinqiao (Ma Tau Chung Government Primary School)

Luo Weizhuo (Yinghua Primary School)

Lu Zhiyao (St. Paul's Catholic Primary School)

Wu Boxuan (The Precious Blood Society Wu Jiming Memorial School)

Shakajian (Dexin School)

Xie Yuxuan (Shunde Friendship Association Hu Shaoqu Memorial Primary School)

Wang Yuqiao (Catholic St. John’s English College)

Ye Wenxi (Anglican Meng En Primary School)

pri-1.jpg
pri-2.jpg
pri-3.jpg

Participating students (Secondary School Group)

Chen Zhiling (SKH White John Bishop's Secondary School)

Zhong Weixin (Caritas Chuang Yueming Middle School)

Feng Cuiyi (Liang Shizhi College)

Feng Zaixin (Hong Kong Pui Ching Middle School)

Jiang Minxuan (Wang Jinhui Primary and Secondary School, Affiliated School of Hong Kong Baptist University)

Lin Yixi (China Foundation Middle School)

Li Xinyang (Five Yu Middle School)

Li Yingxin (St. Clare Girls' College)

Xiao Yingshan (Fujian Middle School (Xiaoxiwan))

Tan Tat Lin (Lutheran Lutheran High School)

Deng Kaiwen (Renji Hospital Wang Huaxiang Middle School)

Wang Houhui (St. Paul's Middle School)

Huang Lining (Hong Kong Pui Ching Middle School)

Hu Leyi  (Shunde Friendship Association Hu Zhaochi Middle School)

Huang Jiayao (Tung Wah Group of Hospitals Li Runtian Memorial Middle School)

Huang Yujun (Lingliangtang Yiwen Middle School)

Xie Yinyin (Lutheran Lutheran High School)

Zhen Zhaomin (Tung Wah Group of Hospitals Wong Wat South Middle School)

Yang Wenpei (Buddhist Kongxianzhou Memorial Middle School)

Yao Jiaen  (St. Clare Girls' College)

host

Hong Kong Arts Development Council Campus Art Ambassador Program

Overall planning

Art Together

Venue sponsorship  

kubrick

Thanks

Rimaki Pottery

Life behind the tree

Venue partner

Hong Kong Shau Kee Creative College

Vegetable Angel Organic Farm

Filming and production  

C. Production House